KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9758037
nr 975 8037
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, motivet: 15x23
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 19:43:45
1.300 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström